«Будівельна амністія»: як узаконити самобуди?

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ запускає механізм «будівельної амністії» для об’єктів незначного класу наслідків (СС1). Відтепер власники приватних і дачних будинків, побудованих без дозволу, зможуть без зайвих довідок оформити документи на право власності.

Вже на днях Мін’юст опублікує наказ Мінрегіону про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію об’єктів незначного класу наслідків (СС1).

Спрощений порядок узаконення самочинного будівництва стосується тільки тих об’єктів, що були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 м², А саме право на легалізацію торкнеться приватного сектора, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі.

Порядок розроблений на виконання закону №2363 «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

Узаконення самочинного будівництва можливе без зайвих довідок. Головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію. Орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язаний прийняти об'єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви.

Матеріал взято з інтернет-порталу Закон і Бізнес.