Фотозвіт: наша робота в листопаді

Фото Шарамко В. - Родина в с. Гнутове


Фото Болотіной І. - Робота адвоката


Фото Бедарєва П. - Лікар Андрій за роботою


Фото Шарамко В. - Робота мобільної групи


Фото Зінченко А. - Гранітне

За 2018 рік в Гранітному 4 випадки фізичного насильства над жінками і один ( відомий нам) сексуального насильства. Жодного разу жертви не зверталися до поліції. Більш того, випадки замовчуються. Але в селі є активні жінки, вони користуються повагою місцевих і готові працювати. Треба лише допомогти та навчити.Фото Бедарєва П. - Нікольський район. Жінки з Кальчика, Зорі та Нікольського вже навчаються 


Фото Шарамко В. - Родина в с.Гнутове

Четверо дітей, батьки не працюють, двоє дітей інвалідів. Пані Оксана звернулась до кейс менеджера по допомогу. Чоловік втратив роботу через закриття підприємства в «червоній зоні» де проживає родина. Почалися сварки, образи… Злидні та насилля навкруги призвело до того, що в колись дружній родині почалися бійки. Але комплексний підхід до допомоги дав свої результати. За допомогою Центру зайнятості влаштували чоловіка на роботу, за допомогою наших партнерів з медичного центру Адастра допомогли вирішити окремі медичні проблеми. Психологи проекту працюють з членами родини. Результати є, немає сварок, немає насилля в родині.


Фото Бедарєва П. - Жінка прийшла до лікаря Андрія. На тілі синці. Каже «дід побив»


(Особисту інформацію в історії нижче змінено для збереження конфіденційності.)

До нас звернулася жінка, пані Людмила була в розпачі. Чоловік після повернення з АТО геть змінився. Він пішов воювати в 2014 році, спочатку добровольцем, потім перейшов до ВСУ. У чоловіка дві контузії, якими ніхто особливо не займався.

Під час війни Людмила постійно писала, відправляла малюнки сина, під час відпусток, вони пролітали так швидко… Але ось чоловік повернувся. Людмила розповідає, що повернувся немов чужий, розмовляти відмовляється, не хоче включатися в родинні справи, в родинні проблеми. «Він досі там» каже жінка. Почалися проблеми. Чоловік став агресивним, став іноді втрачати зв'язок з реальністю. Сварки, образи, навіть мало місце фізичне насилля, але в той же час, чоловік «як схаменеться стає навколішки та пробачення просить», та і сина чоловік кохає до нестями. Болючою була і ситуація з працевлаштуванням, чоловік ніяк не міг знайти роботу, це пригнічувало і ще поглиблювало психологічну проблему людини. Звертатися до поліції жінка не захотіла.

Звичайно зарадити в цій ситуації складно. Взагалі то необхідна психологічна реабілітація чоловіка та жінки. Але,за три роки війни всього 4% демобілізованих пройшли психологічну реабілітацію за державною програмою, яку реалізує Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО. По допомогу звертаються одиниці. Насамперед через стереотип, що всі дізнаються про похід до психолога. А ще через те, що кваліфікованої допомоги наразі немає.

Але покинути напризволяще родину ми не могли. До роботи долучилися всі. Психологи працювали з жінкою та сином, чоловік на жаль відмовився,але пішов на контакт до керівника проекту Пугачової Марини, бесіди, спільні плани… А ще спільний щоденник який почали вести чоловік та жінка.  Арт терапевт Катерина Шух запропонувала писати листи один одному,як це було довгі три роки, а ще вести спільний щоденник. Вона вважає,що листи – це хороший спосіб фіксувати присутність людини в собі адже текст допомагає структурувати думки та витягнути їх зі своєї свідомості. Це стало знахідкою, ситуація значно покращилася,крім того Марина Пугачова,нагадала чоловіку,як завзято він захоплювався історією і спонукала підти  продовжити освіту. Знайшли ми і роботу для чоловіка,а до того залучили до різних заходів де він відчув свою необхідність.

Робота триває третій місяць,звичайно ще рано говорити про кінцеві результати,але ситуація в родині значно покращилася. Немає сварок,немає насилля,так вони ще не чують один одного як то було до війни,але почали свого рода спілкування через спільний щоденник. Чоловік намагається зберегти родину.


Фото Пугачової М.

Тренінг  з комп’ютерної грамотності для жінок смт Талаківка та жінок з Сартани та Гнутово відвідали соціальні працівники, депутати сільської ради, місцеві приватні підприємці, активісти. Він включав відомості про оформлення електронних звернень до органів влади різних рівнів, створення та подання податкової звітності у електронному вигляді, отримання адміністративних послуг через інтернет, роботу на інтернер майданчиках.


Фото Зінченко А. - Брейк пауза


Фото Шарамко В. - В Чермалику достатньо складна ситуація, село на лінії розмежування


Фото Пугачової М. - Адвокат Ірина


Фото Бірюкової І. - Кейс-менеджер Анжела


Фото Шух К. - Арт-терапія


Фото Шух К. - Арт-терапія в смт Талаківка


Фото Шарамко В. - Робота адвоката в смт Талаківка


Фото Шарамко В. - Жінка звернулась з приводу фізичного насилля


Фото Зінченко А. - Заходи з учасниками групи самодопомоги