Гендерне насильство та протидія йому

Ми живемо у світі однією з характерних ознак якого є насильство. 

Гендерне насильство – це насильство, яке чиниться на тій підставі, що певна особа належить до тієї чи іншої статі. 

Переважна частина гендерного насильства чиниться чоловіками над жінками. Метою гендерного насильства, як і будь–якого іншого насильства, є прагнення до домінування і контролю поведінки. Гендерне насильство має форми фізичного, сексуального, економічного, а також психологічного приниження, яке здійснюється шляхом експлуатації, дискримінації, погроз і репресій. На жаль, саме сім’я є головним місцем гендерного насильства. Саме у родині відбувається часом насильство фізичне, психологічне, сексуальне. 

Ще однією формою гендерного насильства у сім’ї є прямий контроль жіночої сексуальності: примусові аборти та примусові вагітності. Іншим осередком насильства над жінками є робоче місце – як на державній, так і на приватній службі. Місце роботи включає в себе як сексуальну агресію (переслідування, залякування) так і торгівлю жінками та примусову проституцію. Гендерне насильство є грубим порушенням прав людини. 

На протидію йому спрямовано багато міжнародних документів, зокрема конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Декларація ООН про викорінення насильства проти жінок. У багатьох випадках гендерне насильство є порушенням українського законодавства, може кваліфікуватись як адміністративне правопорушення або кримінальний злочин. Гендерна нерівність, гендерні стереотипи, а також такі особисті психологічні особливості як агресивність, прагнення домінування лежать в основі гендерного насильства. На протидію гендерному насильству спрямовані такі Закони України «Про попередження насильства в сім’ї», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», окремі статті Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення України. 

Допомога поруч!

Якщо ви стали жертвами чи свідками вищезазначених фактів, звертайтеся до наших фахівців за адресою м. Маріуполь, вул. Архитектора Нільсена, 60, офіс 123, та отримайте безоплатну анонімну правову та психологічну консультацію.

Телефони фахівців:
Андрій - 0671990302
Ірина - 0671990306 

Лише за умови викорінення гендерного насильства ми зможемо жити у правовій, демократичній і процвітаючій країні.