Обережно! Пасивна агресія!

Пасивна агресія – манера поведінки, при якій придушуються прояви гніву. Люди, які ведуть спілкування пасивно-агресивним чином, не будуть відкрито виступати проти того, що їм не до душі. Напругу, що накопичилась, що вимагає виходу, проявляється через відмову від виконання будь-якої дії. Така манера дозволяє проявити агресію за рахунок того, що «НІ» виражається пасивним чином.

 На жаль, найчастіше пасивно-агресивна людина не усвідомлює, що робить. Вона відмовляється визнавати свою поведінку і його наслідки в якості причини проблем, тим більше, коли їй починають протистояти. 

Як розпізнати пасивно-агресивних людей? 

• Вони найчастіше негативно сприймають все, що відбувається. 

• Вони часто скаржаться на те, що їх недооцінюють або неправильно розуміють. 

• Вони ніколи ні в чому не винні. 

• Вони звинувачують Вас (і роблять це із задоволенням) у всьому, тому що, звичайно ж, Ви в усьому винні. 

• Вони з готовністю починають сперечатися і відчувають постійну потребу опинитися правими. 

• Коли події йдуть не так, як вони хочуть, вони стають похмурими і замкнутими і вміло демонструють свою холодну байдужість. 

• Вони з готовністю критикують ситуації, події, ідеї, людей. Це нейтралізує їх страх бути неадекватними. 

• Вони не особливо поважають авторитети. 

• Вони впевнені, що унікальні в своєму відчутті самотності в світі невдач, вони все сприймають з позиції «хіба це не жахливо, що він так огидно вчинив зі мною». 

• Вони постійно кидаються від відкритої ворожнечі до удаваного співчуття . Вам варто сприймати серйозно тільки стан ворожнечі. 

Сім правил взаємодії 

Спілкування з пасивно-агресивною людиною вимагає чималого самовладання. Зберегти спокій і самоповагу допоможуть наступні правила: 

  1. Не намагайтеся шукати причини такої поведінки. Все, що здається очевидним, не має до нього ніякого відношення. 
  2. Не треба вести себе вороже по відношенню до такої людини, тому що це тільки підливає масла у вогонь. 
  3. Усвідомлюйте свої кордони, заявіть про них, неважливо, який опір при цьому ви відчуваєте. Твердо дотримуйтеся їх.
  4. Обміркуйте, чи є в тому, що відбувається частка вашої провини. Якщо ви вирішите, що є, визнайте це, але не приймайте на себе інше. 
  5. Уникайте відповідних звинувачень. Це тільки погіршить ситуацію. 
  6. Пам’ятайте, що спрямована на вас пасивно-агресивна поведінка насправді не відноситься до вас і нічого про вас не говорить. Це допоможе вам пом’якшити власну негативну реакцію. 
  7. Зверніться по допомогу до фахівця. Це проблема зачіпає щось більше, ніж тільки ваші відносини, і поки ви залучені в ситуацію, ви не зможете побачити її цілком. Вам потрібен професіонал, який допоможе вам обом.