Фотозвіт: наша робота у жовтні 2020!

Жовтень став місяцем карантинних обмежень в помаранчевій зоні для Донецької області. Ситуація щодо захворюваності на COVID-19 в нашому місті та в селищах, що знаходяться на лінії розмежування, на превеликий жаль погіршилась дуже суттєво. Люди масово хворіють і це викликає велике занепокоєння у населення. Через це значно збільшилась кількість звернень до Маріупольської асоціації жінок “Берегиня.” 

Лікар команди Андрій Пазушко майже цілодобово консультує жінок та дівчат на місцях, телефоном та онлайн. Бо деякі населені пункти не мають медичних працівників зовсім, а в деяких селищах коронавірус був безжальним без розбору, тож місцеві мешканці тимчасово лишились без медичних фахівців. 

У психологинь Маріупольської асоціації жінок “Берегиня” також додалось роботи. Погіршення емоційного стану жінок, через карантинні обмеження та захворювання близьких, призводить до апатії, панічних атак та депресій. Тож допомога психолога подекуди є життєвою необхідністю. Також під час карантину має місце збільшення кількості випадків домашнього насилля, протидіяти яким допомагають наші мультифахові команди на чолі з кейс менеджерами. 

Загально відомий факт, що третина всіх жінок і дівчат, впродовж свого життя, зазнають фізичного чи сексуального насильства, а половина загиблих у світі жінок стають жертвами насильства з боку своїх партнерів чи сім’ї. Про це повідомляє ООН, і з цим фактом стикається наша організація під час своєї діяльності.

За повідомленням, насильство, здійснене проти жінок, є такою ж поширеною звичною причиною смерті і втрати дієздатності для жінок репродуктивного віку, як рак, і частішою причиною, ніж дорожньо-транспортні пригоди і малярія разом.

Наша організація “Маріупольська асоціація жінок “Берегиня” не перший рік прикладає зусиль, щоб жінки, які потерпають від насильства та дискримінації, мали можливість захистити себе. І перший крок до захисту – це ваша готовність захистити себе.

Наші юристи мають досвід в цієї діяльності і готові надати безкоштовну юридичну допомогу. 

Дівчата, що мешкають в селищах на лінії розмежування з задоволенням приймають участь у спільних тренінгах, семінарах. А особливо їм подобаються сеанси арт терапії, під час яких вони можуть приділити час тільки собі, своєму Я, звернути увагу на свої власні потреби. Також великий попит мають майстер класи від фахівців Маріупольської асоціації жінок “Берегиня”.  Для дівчат з Гранітного в жовтні пройшов майстер клас з миловаріння. Це дуже захопливе, творчє заняття. А крім того, воно може принести в майбутньому непоганий прибуток. В деяких населених пунктах, де раніше вже проводили такий майстер клас, дівчата з задоволенням розвивають свій невеличкий “мильний” бізнес.