Плоди конкурсу міні-грантів

Маріупольська асоціація жінок “Берегиня” і німецька жіноча правозахисна організація АМІКА у вересні цього року оголосили конкурс міні-грантів для втілення проектних ідей щодо сприяння самоорганізації та посилення ролі жінок та дівчат.

Грантовий конкурс проходив в рамках проекту «Жінкам потрібен мир, миру потрібні жінки! – Посилення ролі жінок та дівчат, травмованих війною та насильством в Україні», який фінансується за підтримки Інституту міжнародних культурних відносин та Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. На меті конкурс мав підсилення та підвищення спроможності жіночих ініціатив з вразливих груп жінок, які стикнулися з дискримінацією та/або постраждали від воєнних дій на сході України.

Чотири наші партнерські організації, що були відкриті за сприяння Маріупольської Асоціації Жінок “Берегиня”- Мирненська жіноча організація “Мирний світанок”, Виноградненська Асоціація Жінок “Берегиня”, Гранітненська жіноча організація “ЛАД”  та Чермалицька жіноча організація “Ілюс”  отримали перемогу в цьому міні проекті. Про те, чому саме для них було важливо приймати участь у цьому проекті  та що вони отримали від його реалізації, ми поговорили з головами всіх чотирьох громадських організацій.


Гранітне

Ольга Соколова. Голова ГО “ЛАД” с. Гранітне

Жінки, що проживають у  Гранітному здебільшого не зайняті чимось цікавим. В основному це жінки, що не мають роботи, які втратили роботу через війну, молоді матусі, жінки на пенсії, люди з інвалідністю. Їм особливо  нема куди піти, а вони хотіли б займатися чимось цікавим. Не у всіх наших дівчат та жінок є швейні машинки, не всі вміють шити, а бажання таке є у багатьох, у багатьох дівчат це мрія дитинства. Завдяки тому, що ми виграли грант від німецької жіночої правозахисної організації AMICA на 30 тисяч гривень, ми змогли закупити швейні машинки та оверлок, а також все, що потрібно для занять печворком – спеціалізовані ножиці, лінійки, килимки, а також потужну праску та прасувальну дошку. Для того, щоб взимку ми могли займатись в теплому приміщенні, ми закупили обігрівачі. 

Завдяки проекту від AMICA дівчата мають змогу навитись шити – ми обучимо дівчат кроїти, робити різні види стебків. Ми будемо навчати дівчат не тільки техніці печворк. Будемо шити іграшки, кукли, речі для себе та для своєї родини, а також шити речі на продаж. Це дуже цінна навичка для будь якої жінки. На мою думку, кожна жінка має вміти шити власноруч.

Наразі ми вже пошили 800 масок для мешканців Гранітного, пошили дуже цікаві роботи в стилі “печворк” для різдвіної ярмарки. Ця ярмарка вже запланована в приміщенні Гранітненського клубу, ми вже домовились з адміністацією про її проведення. Все, що буде зроблено під час наших з дівчатами занять, буде в декількох екземплярах, бо ми плануємо ці речі виставляти також і на продаж. Це буде гарною підтримкою в матеріальному плані для наших дівчат. Ми дуже вдячні німецькій жіночій правозахисній організації AMICA та Маріупольській Асоціації Жінок “Берегиня” за надану можливість займатись улюбленою справою!


Мирне

Марина Крива. Голова ГО “Мирний світанок” смт Мирне

Для того, щоб хотіти щось зробити, це треба пережити. Ми довго мріяли про своє приміщення  для нашої організації. Бо знаєте, активність у дівчат є, а місця для її реалізації немає. Просили це приміщення у всіх, стукали у всі двері. Мрія була, так би мовити, довготривала. І ось нам, нарешті, виділили приміщення, але його стан був м’яко кажучи “не дуже”. Тому ми вирішили подати заявку на конкурс  від німецької жіночої правозахисної організації AMICA, щоб отримати 30 тисяч гривень на ремонт того приміщення, що виділили нашій організації “Мирний світанок”. Завдяки проекту ми вже встановили пластикові вікна та вхідні двері в нашій кімнаті, бо, через старі вікна, в цьому приміщенні взимку була температура +2 градуси(було настільки холодно, що заходячи з вулиці в приміщення ми були вимушені вдягати шапки), а влітку була задуха(бо вони не відчинялись); ми змогли змінити електричну проводку – бо там була всього одна робоча розетка. Тепер, після ремонту, в нас буде можливість збиратись в затишному приміщенні – збиратись своєю організацією, приймати гостей, проводити різноманітні майстер класи і тренінги – одним словом, розвиватися як жіноча організація. Ми хочемо обучатись, ми хочемо розвитку.  В нас є мета проводити для жінок нашого селища такі ж чудові майстер класи, які для нас проводить наша партнерська організація Маріупольська Асоціація Жінок “Берегиня”, для того, щоб в майбутньому робити речі хенд мейд на продаж, і таким чином дати невеличку економічну підтримку дівчатам з нашого селища. Адже у тих самих одиноких матусь, у жінок пенсіонерок, у безробітних дівчат, в них є такий ресурс як “вільний час”, але немає  такого ресурсу як  “гроші”. А головне є велике бажання робити щось корисне для себе і своєї родини. Тож наша громадська організація “Мирний світанок” дуже вдячна німецькій жіночій правозахисній організації AMICA та Маріупольській Асоціації Жінок “Берегиня” за таку чудову можливість втілити в життя нашу спільну мрію!


Виноградне

Тамара Круліковська. Голова ГО Виноградненська Асоціація Жінок “Берегиня”

В нашому селі працює організація Виноградненська Асоціація Жінок “Берегиня”, яка займається захистом прав жінок. Для того, щоб показувати свою діяльність, щоб про нас більше знали, ми вирішили подати заявку на грант від німецької жіночої правозахисної організації AMICA на 30 тисяч гривень для того, щоб ми змогли створити свій власний сайт, на якому наша Виноградненська Жіноча Організація “Берегиня” могла про себе розказати більшій кількості людей. Ми вважаємо, що через соціальні мережі, через наш власний веб сайт про нас по перше більше дізнаються, по друге ми зацікавлені в співпраці з іншими організаціями і ми зможемо розвивати свою організацію, реалізовувати інші проекти. На даний момент ми вже знайшли провайдера, який нам розробляє наш сайт і він вже майже готовий. Нам залишилось наповнити сайт інформацією і найближчим часом він запрацює. Ще однією частиною проекту від німецької жіночої правозахисної організації AMICA є проведення курсів комп’ютерної та інтернет грамотності для жінок та дітей громади, щоб вони могли виходити в інтернет, адже це дуже важливо в сучасному світі – оплатити рахунки за комунальні послуги не виходячи зі свого будинку, записатись в електронну чергу до ЦНАПу, взяти якусь довідку онлайн. Попереду в нас заплановано декілька тренінгів для мешканців села на цю тему а також ми плануємо провести захід з презентації сайту Виноградненська Асоціація Жінок “Берегиня”. Дякуємо за можливість створення власного веб сайту німецькій жіночій правозахисній організації AMICA та Маріупольській Асоціації Жінок “Берегиня”!


Чермалик

Наталія Самойлова. Голова ГО “Ілюс” с. Чермалик

Ми молода, нещодавно зареєстрована  організація “Ілюс”. Нам “від роду” всього 2 місяці. Однією зі складових своєї роботи ми обрали соціальний супровід та соціальне забезпечення громади села Чермалик. Тож для створення соціального кабінету нам було потрібне приміщення. Воно в нас є, але ми повинні його привести до ладу, тобто відремонтувати, щоб в подальшому ми могли в цьому приміщенні приймати людей, що потребують соціальної допомоги. В ньому ми зможемо проводити тренінги, проводити психологічне розвантаження нашого населення – тобто  ті соціальні послуги, які ми зможемо надавати спільно з  нашими партнерами, з якими ми дружимо не один рік.  Завдяки тому, що ми виграли конкурс міні-грантів від німецької жіночої правозахисної організації AMICA, ми отримали матеріали, потрібні для ремонту приміщення для нашої організації “Ілюс” і частково меблі  – столи та стільці. Апаратура в нас вже була закуплена раніше, але нам не було куди її ставити. Цей проект дає нам змогу отримати своє приміщення, в якому ми будемо працювати ра розвивати свою організацію. 

Завдяки цьому проекту ми отримали не тільки матеріали для ремонту. Ми також отримали можливість працювати над виставкою в’язаних виробів. Частина грошей, які ми отримали завдяки міні проекту від німецької жіночої правозахисної організації AMICA, в нас піде на закупівлю пряжі. Ми плануємо провести курси в’язання, результатом яких має стати виставка-продаж виробів від наших майстринь. 

В майбутньому на базі цього приміщення  будуть проводитись різноманітні треніги, надаватись медичні послуги населенню громади Чермалика. Ми прагнемо створити простір для спілкування, для творчості. Хочемо, щоб до нас приходили всі мешканці, які прагнуть дізнаватись щось нове, розвиватись. Наша громадська організіція “Ілюс” вдячна німецькій жіночій правозахисній організації AMICA та Маріупольській Асоціації Жінок “Берегиня”  за те, що підтримали наші починання, такі важливі для всієї громади.