З нещодавних тренінгів

Насильство... Насильство в усіх його проявах існує в суспільстві ще з прадавніх часів. На нашу думку, якщо поспостерігати за історією людства на нашій планеті Земля, то на жаль вона нагадуватиме майже суцільну панораму розвитку та ескалації насильства і несправедливості.

На сьогодні, коли кривдження спостерігається всюди, ми не можемо з цим просто змиритися і тому ми започаткували різні програми юридичного, психологічного, соціального напрямку. Насильство в родині, на наш погляд, має найбільш цинічний характер, бо воно відбувається в наших домівках, в зоні безпеки, як ми її вважаємо. Воно має багато облич.

Зазвичай, домашнє насильство асоціюється виключно із застосуванням фізичної сили. Але насправді набагато частіше люди стають жертвами економічного або морального насильства в сім’ї.

Економічне насильство над іншими членами сім’ї здійснюють люди, які концентрують в своїх руках всі доходи сім’ї: свою зарплату, зарплату другого з подружжя, пенсії батьків та інші види доходів. При цьому тільки від них залежить, скільки з «загальної скарбнички» отримає кожен з членів сім’ї.

Часто такий вид насильства притаманний людям, які є єдиними «годувальниками» в сім’ї. Вони вважають, що розподіл грошей, визначення пріоритетних витрат, фінансові покарання або заохочення – це їх прерогатива по праву.

Робиться це під приводами «загального» бюджету, «розумного» планування фінансів і «турботи» про добробут сім’ї. В результаті люди, що потрапили у фінансову залежність у власній родині, відчувають себе приниженими і обдуреними. Коли ж справа доходить до поділу майна і активів (наприклад, в разі розлучення), то раніше залежні люди найчастіше залишаються ні з чим.

Юридично довести вину «економічного тирана» вкрай складно. Ще складніше залучити його до відповідальності. Крім того, як показує практика, жертвам економічного насильства найчастіше потрібні психологічна підтримка, ознайомлення зі своїми правами та відновлення самооцінки. Для цього зазвичай потрібні комплексні заходи.

Тому ми надаємо не лише юридичну чи психологічну підтримку жінкам, які здебільшого і стають жертвами економічного насилля, а розробили цілу низку заходів які допоможуть жінкам стати економічно незалежними. 

Тренінги, презентації вдалих стартапів від жінок та дівчат які вже домоглися економічної незалежності, консультації з податкового права.

Наші заходи проходять спільно з фахівцями Маріупольського центру зайнятості, чиї фахівці також завжди готові надати необхідні консультації.

Все це - наша зброя. Все це - ваша зброя. Подумайте, чому ви терпіли економічне насильство. Тому, що ви не працюєте? Спробуйте знайти роботу. Тому, що у вас немає освіти? Відновіться в університеті або запишіться на освітні курси.

Іноді в атмосфері економічного насильства зробити щось вкрай складно. Але сучасні технології дають багато можливостей для безкоштовної освіти і роблять ринок праці більш доступним. Разом ми все поборемо!

Марина Мінаєва та Юлія Гладких,  які мають вдалі стартапи, презентували  види  дуже «жіночого» бізнесу - це «Ногтевий бізнес», «Візаж» та «BROW-бар».

Фото Зінченко А.

Послуги в області краси незмінно залишаються затребуваними, адже пані хочуть мати бездоганну зовнішність незалежно від кризи - розповідає Юля, - тому надання манікюрних послуг нерідко залучає жінок-підприємців. Звичайно, відкрити масштабний проект зможуть не всі через банальну нестачу капіталу, але діяльність навіть на дому приносить непогані доходи і в той же час не вимагає значних капіталовкладень.

Brow-бари - це особливий жанр салонів краси, де будь-яким бровам нададуть ідеальну форму, пофарбують, і поділяться досвідом, як «відростити» брови а-ля Одрі Хепберн.  

Фото Зінченко А.

Брови задають загальний характер макіяжу і часто стають основою beauty-образу, так почала свою розповідь  Маріанна. Знаете, каже вона, одним з найбільш значущих чинників при відкритті цього бізнесу, на мою думку, є його «краса» і інтелігентність. 

Фото Зінченко А.

Дівчата розповіли, як та з чого вони починали свій бізнес, які «підводні каміння» довелося обходити, і яким чином їм це вдалось.

Почати власну справу для нас, українських жінок, завжди здається чимось складним і,  кажучи відверто, якщо пригадати всю ту бюрократичну тяганину та всі ті палки які вперто сунуть  в колесах  місцеві чиновники, згадати, що ми живемо там де іде війна, то воно і є не легко. Але як сказала Амелія Ергарт - найскладніше почати діяти, все інше залежить тільки від наполегливості, впевнена Маріанна.

Фото Зінченко А.

Перший день  роботи закінчився спілкуванням, кавою, та словами подяки від учасниць тренінгу.

На другий день почалась практична частина, дівчата та жінки отримали можливість спробувати себе в цих професіях та отримали майстер класи від Юлі та Маріанни.

Правильне оформлення брів здатне повністю змінити зовнішність людини, тому попит на майстрів-бровістів в салонах незмінно зростає. Особливо вигідно для салону, якщо технікою забарвлення і оформлення брів володіє фахівець, що володіє ще якою-небудь спеціальністю з області індустрії краси. Цей навик буде незайвим і для косметолога, і для візажиста, і навіть для перукаря, тому навіть ті жінки, які ще не готові до «автономного плавання» як приватний підприємець чи самозайнята особа зацікавились курсами (які за нашою домовленостю готові проплатити наші партнери – «Центр зайнятості»).

В той час коли у Маріуполі стартували дівчата,в Гранітному також стартували тренінги, але тема була іншою. Жінки Гранітного зацікавились такими напрямками, як «Вирощування перепелів» та «Тепличне господарство».

Тренінг з мікробізнесу для жінок включав як теоретичну так і практичну складову: ми ставили за мету підвищення рівня практичної освіти в сфері підприємництва серед жінок, які потерпають від економічного насилля і цю мету було досягнуто. Практичні заняття зі складання бізнес-планів надихнули жінок на те, щоб подати свої бізнес пропозиції Центру зайнятості. Запрошені фахівці з Центру зайнятості запевнили, що напрямки бізнесу обрані жінками мають перспективи для підтримки в рамах державних програм.

Завдяки тренінгу 6 жінок з Гранітного, яке знаходиться на лінії розмежування, та де рівень безробіття досяг 76% почали роботу над своїми бізнес планами («Ногтевий бізнес», «Міні перепелинна ферма», «Еко майстерня», «Майстерня з виготовлення декору для саду», «Швейне ательє (перешив одягу, ремонт)», «Тепличне господарство», 2 жінки  («Еко майстерня», «Еко  чай») де  жінка вирішила робити авторські збори чаю пакувати та продавати оптом з с. Чермалик, яке також знаходиться на лінії розмежування та де рівень безробіття 62%, з с.Талаківка яке також з «червоної зони» та звідки на сьогодні більш за все скарг з приводу економічного насилля в родині щодо жінок – 4 жінки («Ногтевий бізнес» , «Міні перепелинна ферма» , «Майстерня з виготовлення декору», «Тепличне господарство») та  з с. Кальчик - 2 жінки, які вирішили разом надавати послуги клінінгу.

Під час заходів було проведено презентацію виробів жінок, які отримали, чи розвили свої навички під час майстер – класів, які було проведено в рамках проекту .

Не менш насиченими були консультації з податкового законодавтва. Було проведено огляд змін податкового законодавства України у 2018 році та проведено індивідуальне консультування.

На заходах були присутні як жінки з населених пунктів на лінії розмежування, так і жінки з окупованих теріторій.