Останні зміни у статті 10 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”

У Верховній Раді України, 03.04.2018 року було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до статті 10 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо фінансової підтримки державою добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до пояснювальної записки до даного проекту, метою є законодавче врегулювання питання гарантування державою мінімального розміру фінансової допомоги об’єднаним територіальним громадам, створення умов для забезпечення рівномірного розподілу Субвенції між об’єднаними територіальними громадами, які створені в різні роки, що дасть можливість громадам ефективно планувати свій розвиток.

Проектом Закону пропонується викласти у новій редакції статтю 10 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Законопроектом пропонується при визначенні загального обсягу Субвенції на 2019 і наступні роки враховувати, що середній обсяг Субвенції із розрахунку на одного жителя сільського населеного пункту щороку зменшується на 20 відсотків.

Передбачається, що держава здійснюватиме фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад шляхом надання об’єднаній територіальній громаді Субвенції протягом п’яти років починаючи з року наступного після об’єднання.

Встановлюється, що загальний обсяг Субвенції визначається законом про Державний бюджет України та розподіляється Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету між бюджетами об’єднаних територіальних громад пропорційно до площі об’єднаної територіальної громади та кількості сільського населення у такій територіальній громаді з рівною вагою обох цих факторів та з врахуванням щорічного зменшення обсягу такої фінансової підтримки об’єднаним територіальним громадам, які отримували її у попередні роки.