Освіта дітей під час війни: як отримати документи?

Досить актуальними на даний час є питання щодо навчання дітей та, відповідно, щодо отримання документів про освіту, якщо навчальні заклади зараз знаходяться на окупованій території. Як такі документи отримати? Давайте розберемо.


Що робити якщо учень виїхав з непідконтрольної чи окупованої території України та не має документа про загальну середню освіту? Як такий документ отримати?

 В умовах воєнного стану особи, які здобули базову середню освіту (закінчили 9-ть класів) або повну загальну середню освіту (закінчили 11-ть класів) в Україні, але не мають на руках раніше отриманого документа про загальну середню освіту та не мають серії та номера цього документа, можуть отримати всю інформацію про документ про загальну середню освіту, що міститься в Реєстрі документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти, від державного підприємства «Інфоресурс». Для цього здобувачу освіти або його законному представнику (одному з батьків, опікуну тощо) чи родичу, який має підтверджуючі документи особи, потрібно звернутись:

  • або із паперовою чи електронною заявою (форму можна завантажити за посиланням https://www.inforesurs.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/zrazok-zaiavy-na-informatsiiu-pro-dokument-pro-zso.docx) до будь-якого закладу загальної середньої освіти (школи, ліцею, гімназії) в Україні, поряд з яким заявник перебуває або проживає на момент подачі заяви (незалежно від місця отримання освіти особою, інформація про документ про освіту якої запитується). Заклади загальної середньої освіти передадуть ці заяви органам управління у сфері освіти, які надішлють їх разом з узагальненням державному підприємству «Інфоресурс» протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідних заяв;

Державне підприємство «Інфоресурс» за результатами розгляду кожної заяви за вказаною формою, отриманою як безпосередньо від заявника так і через орган управління у сфері освіти, надасть запитувану інформацію про документ про освіту на зазначену в заяві адресу.

Звертаємо увагу органів управління у сфері освіти, що прийняті заяви про надання інформації про документи про загальну середню освіту необхідно надсилати державному підприємству «Інфоресурс» з узагальненням (з накладеним кваліфікованим або удосконаленим електронним підписом керівника органу) за формою, яку можна завантажити за посиланням https://www.inforesurs.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/zrazok-uzahalnennia.docx, з використанням системи електронної взаємодії органів виконавчої влади або на адресу електронної пошти info@inforesurs.gov.ua протягом трьох робочих днів від дати їх надходження.

За наявності питань додаткову інформацію можна отримати по телефону за номером (063) 962-69-73.


Що робити, якщо втратили наявний документ про закінчення освіти?

При втраті шкільного атестату можна звернутися безпосередньо до закладу, що його видав, або до будь-якого закладу освіти на території, де не ведуться активні бойові дії.

Зокрема, випускникам шкіл тимчасово окупованих територій України радять звертатися із заявою на відновлення атестату (зразок заяви є нижче) до будь-якого закладу загальної середньої освіти відповідного ступеня за місцем тимчасового проживання.

Від імені заявника може звертатися його законний представник.

Якщо особа володіє інформацією про серію та номер власного документа про загальну середню освіту, вона має можливість за посиланням оформити електронний запит і отримати на електронну пошту інформацію з Реєстру документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (у формі виписки з кваліфікованими електронними підписом і печаткою технічного адміністратора ЄДЕБО).

Якщо така інформація вам відома, оформіть електронний запит за посиланням: https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Згодом ви отримаєте на електронну пошту інформацію з Реєстру документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (у формі виписки з кваліфікованими електронними підписом і печаткою технічного адміністратора ЄДЕБО), запевнили у МОН.