До міжнародного дня волонтера

5 грудня - ще одна важлива дата в складі щорічної акції "16 днів проти насильства".

У світі цей день відомий як Міжнародний день волонтера, хоч повна його назва - Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку (англ. International Volunteer Day for Economic and Social Development).

Але як саме волонтерство пов'язане із протистоянню насильству - в тому числі гендерному? І до чого тут економічний та соціальний розвиток?

Річ у тім, що допомога жертвам насильства має бути загальнодоступною в фінансовому та територіальному плані, і дуже часто це неможливо організувати без допомоги волонтерів. Не всі держави фінансують програми протидії насильству, не завжди є благодійні фонди готові прийти на допомогу, і для багатьох постраждалих єдиним джерело підтримки - стають просто інші люди, готові допомогти. Волонтери. Хоробрі і великодушні волонтери, що об'єднуються для зміни світу на краще навіть тоді, коли це взагалі ніяк не пов'язано з їх професійними обов'язками або основною роботою. І, звісно, еред численних позитивних наслідків такої активної позиції - соціальні зміни та зміцнення економіки країни. Все в нашому житті взаємопов'язане.

Волонтери є однією з рушівних сил соціального та економічного прогресу в цивилізованому суспільстві, і їх вклад в викорінення насильства важко переоцінити.

Щиро дякуємо всю волонтерську спільноту - і кожного волонтера особисто, з усіх сфер суспільного життя, за ваш величезний вклад у розвиток всього людства!