До Дня Прав Людини

10 грудня - фінальна дата у складі щорічної акції "16 днів проти гендерного насильства": саме в цей день по всьому світу відзначають День Прав Людини.

У 2018 році цей день проходить під гаслом "Встань за права людини!" - і цей девіз якнайкраще відображує як сенс акції "16 днів проти насильства", так і будь яку форму соціального активізму в цілому.

Це заклик зайняти позицію діяча, а не пасивного свідка; відстоювати світлі ідеали демократичного суспільства навіть коли це вкрай незвично, важко, страшно; боротись за здорові відносини між всіма людьми незалежно від їх статі, статусу, статку; робити все можливе для того, щоб забезпечити кожній живій душі гідне життя в нашому світі.

Відстоювання і захист прав людини - це позиція, що праціює за принципом кіл на воді після кинутого камінчика: навіть найменші засилля та дії призведуть до неймовірних результатів у перспективі. Головне - все ж таки докладати ці зусилля. Діяти.

Єднаймось в цьому русі! Обов'язок кожного з нас як людини - робити все можливе для людських прав, особливо тоді, коли вони страждають від будь-якого насильства - гендерного в тому числі.