До дня єдності Німеччини

День єдності Німеччини або День німецької єдності (Tag der deutschen Einheit) було відзначено в м. Дніпро.

Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анка Фельдгузен та Генеральний консул Німеччини у Донецьку пан Штефан Кайль люб’язно запросили відзначити цей урочистий день разом і наших маріупольців.
Пан Ростислав Спринюк, директор “Карітас Маріуполь” та Марина Пугачова, голова ГО “Маріупольська асоціація жінок “Берегиня”, мали нагоду відвідати це свято.

Image may contain: 7 people, including Павел Бедарев, people smiling, people standing and indoor

Einigungsvertrag… Річниця цього договору зараз є національним святом, що відзначає дух єдності в Німеччині.

Свого часу, поділ Німеччини проліг через багато родин – по різні боки кордону опинились брати і сестри, тітки і племінники, дядьки та племінниці. Зведення Берлінського муру в 1961 році у малому сімейному масштабі позначилось великими драмами.

Для нас цей досвід дуже важливий, бо й Німеччині довелося пройти складний шлях, який досі триває.

Їм не було легко, проти єдності Німеччини грало її минуле – програні Перша і Друга світова з сотнями тисяч жертв, страхи змін (бо виросли цілі покоління за час роз’єднання), багато чого. Але основу для об’єднаної Німеччини заклали права людини, що й легли в основу її Основного Закону. Саме права людини і демократія стали головною причиною німецького успіху в економіці і її “гуманітарного капіталу” (якості життя).

Нам ще тільки треба зрозуміти роль закону і перестати протиставляти між собою свободу і економічну стабільність, але впевнена, ми зможемо. Зможемо як змогли вони.

Тому це свято надзвичайно важливе і для України і для нас з вами.