Домашнє насильство як підстава до примусового виселення

❗Систематичне домашнє насильство Є ПІДСТАВОЮ для примусового виселення колишнього члена сім’ї без надання іншого житла❗

Останнім часом суди, як на думку фахівців нашої організації, досить хибно трактуючи положення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, все більше і більше стають на бік осіб, яких власники житла намагаються виселити із осель.

До нас звертаються жінки, які проживають разом з колишнім чоловіком і останній завдає моральних та фізичних страждань, що негативно впливає як на життя жінки, так і її неповнолітньої дитини.

Наприклад – жінка є власницею житла, має повне право користуватися житлом, але виселити колишнього члена сім’ї вона не може, оскільки суди вважають що припинення права користування колишнього чоловіка будинком не відповідає пропорційності переслідуваній легітимній меті у світлі статті 8 Конвенції, не передбачене законом і не є необхідним в демократичному суспільстві – оскільки кожній особі, крім інших прав, гарантується право на повагу до її житла, що охоплює насамперед право займати житло, не бути виселеною чи позбавленою свого житла.

Саме така хибна практика жодним чином не вирішує спора, а навпаки більше поглиблює проблему.

👇Нарешті, суд таки захистив право власника житла (ВС/КЦС у справі № 128/2294/17 від 27.10.2021)

Якщо колишній чоловік неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства стосовно своєї колишньої дружини та вчинення хуліганства, жінка неодноразово зверталась з цього приводу до поліції та інших державних органів, а чоловік не бажає добровільно знятися з місця реєстрації, ви маєте можливість звернутися до суду з вимогою усунення перешкоди в користуванні належним житловим будинком шляхом виселення колишнього чоловіка пославшись на положення ст. 157, ч. 1 ст. 116 ЖК УРСР.

Вказані норми говорять про те, що виселення членів сім`ї власника жилого будинку без надання іншого жилого приміщення допускається, якщо систематичне порушення правил співжиття робить неможливим для інших проживання з ними в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявилися безрезультатними.

Якщо Ви потрапили у складну життєву ситуацію або потерпаєте від насилля, якщо Вам потрібна допомога, не втрачайте час! Ситуація сама по собі не зміниться. Зателефонуйте, щоб отримати безкоштовну консультацію та, за потреби, повний безкоштовний юридичний супровід від фахівців Маріупольської Асоціації Жінок “Берегиня”:


0671990302 адвокатка Бірюкова Ірина
0965656872 адвокат Дмитро Константинов
0671990306 адвокат Андрій Рудковський