Як відрізнити неглект від аб’юзу

Аб’юз – це, як правило, свідоме психологічне насильство над людиною. Аб’юзер може кричати на партнера, всіляко ображати, сміятися над недоліками, принижувати. Всі ці дії здійснюються людиною систематично, вони спрямовані на те, щоб супутник виконував вимоги аб’юзера, знаходився від нього в постійній емоційній залежності.

Таким чином, аб’юз – це пряма образа людини, а неглект – це ігнорування його бажань і потреб. Неглектери можуть критикувати наміри людини придбати щось, засуджувати їх захоплення, супроводжуючи це постійними повчаннями і критикою.

Як зрозуміти, що партнер – неглектер?

Одина з основних ознак неглектера – байдужість. Така людина не буде рада за вас, не зможе щиро співпереживати вам, радіти від того, що ви разом. Чоловік-неглектер не стане дзвонити дружині, якщо збирається затриматися на роботі, він цілком може ігнорувати її дзвінки, змушуючи дружину хвилюватися.

Якщо дружина вранці сушить феном волосся або включає улюблену пісню на весь будинок, не даючи чоловікові виспатися після тяжкої нічної роботи, вона теж може вважатися неглектером. Таким людям важливіший їх комфорт, а на емоції інших вони не зважають.

Неглектери також схильні перекладати відповідальність на партнерів. Вони не хочуть розуміти, не вміють співчувати проблемам близьких, більш того, в своїх негараздах вони часто звинувачують обранців. Люди, яким властива така поведінка, не здатні відокремлювати свої границі від гранць інших людей, вважаючи, що за все несуть відповідальність оточуючі.

Досить часто неглектери прагнуть стати єдиними людьми в оточенні своєї жертви, щоб чинити на неї якомога більше впливу. Вони переконують людину, що саме вони знають, як краще вчинити, у них часто є різні важелі тиску: фінансова перевага, фізична сила. Неглектери переконують відмовитися від спілкування з друзями, улюблених хобі і навіть роботи.

Що робити, якщо ви стали жертвою неглекта

Людям, які страждають від неглекта у стосунках, слід згадати про самоповагу. Щоб жити повним життям, людині потрібна робота, яка допоможе забезпечувати себе і скоротити ступінь чужого фінансового впливу. Важливо мати якесь хобі, яке буде приносити задоволення.

Не слід применшувати значення друзів і соціального оточення в житті людини. Всі ці складові формують наше внутрішнє я і самоповагу, тому жертві неглекта слід знайти собі відповідне місце роботи, інтереси і сформувати коло спілкування. Поважаючий себе, людина не допустить неглект в стосунках та не буде піддаватися чужому впливові.

Перемогти приховане насильство можна, якщо людина вірить в свої сили і налаштована оптимістично. Необхідно відокремлювати свої особисті границі від границь неглектера, тоді впоратися з насильством буде набагато простіше.