Кейс: Заочне рішення суду про виплату відсотків за кредитом

До нас звернулась колишня жителька с. Широкине гр.. Г. з постановою держаного виконавця про відкриття виконавчого провадження та стягнення з неї на користь ПАТ КБ «Приватбанк» заборгованості за кредитним договором від 18.04.2010 року у розмірі 106 000,00 грн.


Зі слів громадянки Г. юристам Офісу стало відомо, що вона ще у 2010 році оформила кредитну картку у КБ «Приватбанк» на суму 5 000 грн. До військових дій вона сплачувала кредитні зобов’язання, але після того, як її житло в с. Широкино було повністю зруйноване, вона вимушена була покинути своє місце проживання та переїхати в м. Маріуполь. Після цього її матеріальне становище значно погіршилось, та вона не змогла сплачувати кредит.


Скориставшись сайтом судової влади юристам стало відомо, що в травні 2018 року без присутності громадянки Г. було винесене рішення суду про стягнення боргу станом на 31.10.2017 року у розмірі 106 000,00 гривень, яка складається з заборгованості за кредитом у розмірі 7 794,46 гривень, заборгованості по процентам за користування кредитом 98 205,54 гривень.


Юристами було роз’яснено алгоритм дій для подальшої допомоги, а саме:

  1. отримати рішення суду;
  2. скасувати заочне рішення для подальшого надання своїх заперечень по справі;
  3. апеляційне оскарження рішення суду.


Перелік документів, які необхідно скласти юристами:

  • Заява на отримання рішення суду;
  • Заява на ознайомлення з матеріалами справи по суті;
  • Заява на скасування рішення суду;
  • Відзив на позовну заяву;
  • Клопотання про строк позовної давності;
  • Апеляційна скарга.


Всі ці дії необхідно провести, тому що гр. Г. як відповідач по справі має можливість скористатись главою 19 Цивільного Кодексу України, а сама строк позовної давності (ст.. 256, 257 ЦКУ позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересів, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.


Тож, буде тривати ще довгий процес для того, щоб допомогти жінці, яка і так потрапила в складні випробування.