Про дитячу брехню

Чому дитина бреше?
Сьогодні я хочу висвітлити три можливі причини:

Перша причина

Потреба відповідати очікуванням батьків. Інколи батьки перебільшують щодо вимог, наприклад мама вимагає, щоб донька була відмінницею з математики, бо вона була такою у школі, а тато кожного дня стверджує, що треба бути лідером у класі та відмовляються бачити, що дитина об’єктивно не в змозі відповідати їх очікуванням, наприклад тому що має зовсім інші інтереси, або інший тип темпераменту, це призводить до того, що дитина починає приховувати свою справжню особистість і бреше, щодо своїх успіхів у школі наприклад, або відносинах у класі, а у якості бонуса руйнується емоційний зв‘язок!

Друга причина

Бажання уникнути покарання, фрустрації та стресу. Дитина розуміє, якщо батьки дізнаються про мою проблему, мій вчинок-буде скандал, мене принизять, не підтримають, не допоможуть.

Третя причина

Копіювання дорослих, можливо у сім’ї допускається брехня. Якщо мама не кажи правди батьку, а батько обманює бабусю, не дивуйтесь, що дитина буде робити теж саме тільки по відношенню до вас. Зверніть увагу, що це може бути навіть така собі «брехня на користь», наприклад коли мама каже, що укол це не боляче, а у лікаря з’ясовується, що це дуже неприємно, або гірше того, дитині обіцяють іти гуляти, а опиняються у стоматолога, на перший погляд нічого такого, проте дитина приймає таку модель і звикає не розповідати батькам про свої проблеми, казати неправду, щоб так би мовити не хвилювати вже батьків;

Якщо ви помітили, що дитина вас обманює, будь-ласка не поспішайте її карати, спробуйте розібратися у причинах!

Катерина Шух, психолог Маріупольської Асоціації Жінок “Берегиня”