В Україні удосконалено порядок вивезення дітей за кордон

В Україні 28 серпня набрав чинності Закон, який удосконалює порядок вивезення дітей за кордон. Про це повідомляє Державна прикордонна служба на своїй сторінці в Facebook.


Закон України № 2475-VIII "Про внесення змін до деяких актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту дитини на належне утримання" був прийнятий Верховною Радою 3 липня.


А 22 серпня уряд прийняв постанову №619 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України", яка набирає чинності також з сьогоднішнього дня.


Відповідно до запропонованих змін батько, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон при наявності заборгованості зі сплати аліментів другого з батьків більше 4 місяців.


При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не тільки на лікування, навчання і відпочинок, а й з метою участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, в тому числі в складі організованої групи дітей.


Раніше для цього потрібно було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники і шантажували колишніх чоловіка або дружину, вимагаючи відмовитися від аліментів.


"Також варто зауважити, що у зв'язку зі змінами в цьому пункті, збалансовано право обох батьків. Тобто право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Але тільки в разі, коли він є добросовісним платником аліментів ", - відзначили в ДПСУ.


Для цього необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл повинен бути надано протягом 10 днів. В іншому випадку за спрощеним порядком в наказному провадженні таке рішення виносить суд.


За умисне порушення встановленого законом обмеження щодо терміну перебування дитини за межами України передбачена адміністративна відповідальність.


До того ж, якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується в праві на виїзд за кордон з дитиною. Термін такого обмеження становить 1 рік, крім випадків наявності нотаріально засвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків.