Випадок з нашої практики

До Маріупольської Асоціації Жінок “Берегиня” за допомогою звернулась жінка Ірина (ім’я змінено), яка проживає в одному з селищ, що знаходиться на лінії розмежування поблизу Маріуполя.

Жінка давно втратила доньку – та померла через важку хворобу. У Ірини на руках залишились 2 онучки. Юридично онучки були на піклуванні рідного батька, що проживає в Маріуполі. Але, по факту, у батька з’явилась нова родина, та, як це часто буває, доньки були йому, м’яко кажучи, не дуже потрібні. Нова дружина також не сприяла спілкуванню батька та дітей. Тож обидві онучки проживали разом з бабусею.

Ірина сама потребувала постійної медичної допомоги (через хронічну хворобу), але робила все можливе та неможливе, щоб забезпечити дівчаток усім необхідним. Батько дівчаток отримував матеріальну допомогу на доньок, як на тих, хто втратив годувальника. Але гроші проходили повз дітей – батько не хотів витрачати їх на доньок. Він усіляко уникав спілкування з Іриною, яка фактично взяла на себе турботу про онучок. А згодом почав уникати й рідних доньок – не відповідав не телефонні дзвінки, змінював номер телефону, “забувши” попередити про це власних дітей, змінював місце проживання, не попередивши про це і не повідомивши нової адреси.

Одного разу дійшло до того, що молодша донька не могла розпочати навчання у новій школі через те, що батько перевіз усі речі на нову квартиру(включаючи підручники, які потрібно було здати, щоб отримати необхідні документи для зміни навчального закладу), а дівчата з бабусею не знали де його шукати. Старша донька вже навчалась у технікумі, який знаходиться у іншому місті. Зрозуміло, що матеріальна підтримка від батька також була їй вкрай потрібна. Але рідному батьку було не до цього.

Юристи Маріупольської Асоціації Жінок “Берегиня” роз’яснили Ірині її права та права її онучок. Спільними зусиллями було зібрано та підготовлено пакет документів для звернення до суду із заявою про стягнення аліментів на користь дітей, в тому числі на період начання старшої дівчини. Батько дівчаток і в цій ситуації усіма шляхами уникав судових повісток, постійно змінював місце проживання – не хотілось йому платити аліменти. Однак судом було задоволено позовні вимоги у повному обсязі та стягнуто аліменти на користь дітей.

Нагадуємо, що юристи Маріупольської Асоціації Жінок “Берегиня” БЕЗКОШТОВНО надають жінкам та дівчатам, що опинились у ситуації з насильством або опинились у складних життєвих обставинах, повний юридичний супровід – від перших консультацій до представництва інтересів у суді.

Якщо Вам або Вашим знайомим потрібна допомога – звертайтесь за телефонами:

  • 0671990302 адвокатка Бірюкова Ірина
  • 0965656872 адвокат Дмитро Константинов
  • 0671990306 адвокат Андрій Рудковський

Або приходьте до офісу, який знаходиться за адресою : м.Маріуполь, вул. Архітектора Нільсена, 60, офіс 123. Працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00