Маріупольська асоціація жінок "Берегиня"
(Mariupol Women's Association «BEREGINJA»)
Наша команда почала свою діяльність в буремному 2015 році на волонтерських засадах, а вже менш ніж через рік виникла нагальна необхідність в створенні офіційної організації. Так виникла « Маріупольська асоціація жінок « Берегиня». Організація була створена з числа жінок-переселенок та волонтерів, яких об'єднало спільне бажання допомагати тим, хто потребував допомоги, та відчуття відповідальності за людей. Ми розпочали свою діяльність в той час коли до Маріуполя прибували тисячі розгублених людей, що втратили домівку, звичне життя, близьких через військові дії. З перших днів команда почала працювати за принципом кейс менеджменту, який швидко довів свою ефективність.
Мультіфахові команди, які складаються з кейс менеджера, юриста –адвоката та психолога і досі працюють як в Маріуполі та адміністративно підлеглих Виноградному, Піонерському, Талаківці, Гнутово, Сартані так і в Волноваському, Мар'їнському, Нікольському та Мангуському районах. Робота в кожному з них має свою специфіку, це залежить від того, наскільки близько розташована лінія розмежування , чи є населений пункт приймаючою громадою для переселенців, від соціально економічного становища та навіть географічного розташування.
Досвід доводить, що для нормалізації рівня життя, люди потребують комплексної тривалої допомоги фахівців у різних сферах діяльності, яка повинна включати в себе чотири основні напрями:
- юридичний;
- соціальний;
- психологічний;
- надання можливостей до засобів існування;
Такий комплексний підхід утворює «чотирикутник допомоги», свого роду союз, який функціонує тим успішніше й ефективніше, чим більше його учасники усвідомлюють і реалізують себе як мультидисциплінарну команду, вміють за необхідності швидко та гнучко перерозподіляти навантаження та адаптуватися до нових викликів часу.
Незважаючи на те, що першими категоріями населення з якими почали працювати наші фахівці були вимушені переселенці, з якими ми працюємо і зараз, адже їх проблеми не вирішено досі ( особливо це стосується жінок-переселенок), але з 2016 року цільові категорії значно збільшилися.
За ці роки, тим чи іншим чином наша організація допомогла більше ніж 30 000 осіб, з яких 80 % це жінки. Жінки які живуть на лінії розмежування, жінки-переселенки, жінки з приймаючих громад, жінки які змушені були залишатися на непідконтрольних територіях... Кожна людина зі своєю історією, своєю проблемою. Кожна людина - особлива.
Адвокаційна робота, юридичні консультації та повний супровід, соціальний супровід та психологічна підтримка, тренінги, вебінари, майстер класи...Ми маємо багато інструментів щоб зарадити проблемі з якою до нас приходить людина, тисячі вдалих кейсів доводять - неможливе - можливо!
Цифри, що мають значення
За період з 2015 року по теперішній час фахівцями «Маріупольської асоціації жінок "Берегиня"» (англ.«Mariupol Women's Association "BEREGINJA"») проведено 27 126 індивідуальних юридичних консультацій, з яких 3011 юридичних консультацій он-лайн. Надано вторинну юридичну допомогу 828 особам. В тому числі представництво в судах різних інстанцій. Психологи організації надали 4 222 індивідуальні психологічні консультації, та здійснили психологічний супровід 214 осіб - переважним чином під час роботи виїзних мобільних бригад.
Проведено 211 «Правових лікнепів», та інших тренінгів, вебінарів з правової тематики , які відвідало 3431 особа, переважна частина яких в населених пунктах на лінії розмежування.
Проведено 26 «Політологічних лікнепів» які відвідало 152 особи, що сприяло створенню 11 громадських утворень, з яких 8 створено жінками які готові змінювати своє життя та життя своїх громад.
Проведено 28 бізнес-тренінгів серед вимушених переселенців та мешканців населених
пунктів на лінії розмежування, які відвідало 290 осіб. За результатами цих тренінгів було отримано майже 80 грантів, з різним фінансуванням - як міжнародними організаціями так і місцевими органами влади, в тому числі через програму ініційовану адміністрацією Донецької ОДА - "Український донецький куркуль" .
Проведено 216 психологічних тренінгів, які відвідало 929 осіб , 240 занять з арт терапії з дітьми та 119 занять з арт терапії з жінками.
Команда сприяла відновленню ( проведення ремонтних робіт, оснащення приміщень) 9 об'єктів соціального значення в громадах, які постраждали під час військових дій.