Маріупольська асоціація жінок "Берегиня"
(Mariupol Women's Association «BEREGINJA»)

Наша команда почала свою діяльність в буремному 2015 році на волонтерських засадах, а вже менш ніж через рік виникла нагальна необхідність в створенні офіційної організації.  Так виникла   « Маріупольська асоціація жінок « Берегиня». Організація була створена з числа жінок-переселенок та волонтерів, яких об'єднало спільне бажання допомагати тим, хто потребував допомоги, та відчуття відповідальності за людей. Ми розпочали свою діяльність в той час коли до Маріуполя прибували тисячі розгублених людей, що втратили домівку, звичне життя, близьких через військові дії. З перших днів команда почала працювати за принципом кейс менеджменту, який  швидко довів свою ефективність.

Мультіфахові команди, які складаються з кейс менеджера, юриста –адвоката та психолога і досі працюють як в Маріуполі  та адміністративно підлеглих Виноградному, Піонерському, Талаківці, Гнутово, Сартані так і в Волноваському, Мар'їнському, Нікольському та Мангуському районах. Робота в кожному з них має свою специфіку, це залежить від того, наскільки близько розташована лінія розмежування , чи є населений пункт приймаючою громадою для переселенців, від соціально економічного становища та  навіть географічного розташування.

Досвід доводить, що для нормалізації рівня життя, люди  потребують комплексної тривалої допомоги фахівців у різних сферах діяльності, яка повинна включати в себе чотири основні напрями:

  • юридичний;
  • соціальний;
  • психологічний;
  • надання можливостей до засобів існування;

Такий комплексний підхід утворює «чотирикутник допомоги», свого роду союз, який функціонує тим успішніше й ефективніше, чим більше його учасники усвідомлюють і реалізують себе як мультидисциплінарну команду, вміють за необхідності швидко та гнучко перерозподіляти навантаження та адаптуватися до нових викликів часу.

Незважаючи на те, що першими категоріями населення з якими почали працювати наші фахівці були вимушені переселенці, з якими ми працюємо і зараз, адже їх проблеми не вирішено досі ( особливо це стосується жінок-переселенок), але з 2016 року цільові категорії значно збільшилися. 

За ці роки, тим чи іншим чином наша організація допомогла більше ніж 30 000 осіб, з яких 80 % це жінки. Жінки які живуть на лінії розмежування, жінки-переселенки, жінки з приймаючих громад, жінки які змушені були залишатися на непідконтрольних територіях... Кожна людина зі своєю історією, своєю проблемою. Кожна людина - особлива. 

Адвокаційна робота, юридичні консультації та повний супровід, соціальний супровід та психологічна підтримка, тренінги, вебінари, майстер класи...Ми маємо багато інструментів щоб зарадити проблемі з якою до нас приходить людина, тисячі вдалих кейсів доводять - неможливе - можливо!


Цифри, що мають значення

За період з 2015 року  по теперішній час фахівцями «Маріупольської асоціації жінок "Берегиня"» (англ.«Mariupol Women's Association "BEREGINJA"») проведено  27 126 індивідуальних юридичних консультацій,  з яких 3011 юридичних  консультацій он-лайн. Надано вторинну юридичну допомогу 828 особам. В тому числі представництво в судах різних інстанцій. Психологи організації надали 4 222 індивідуальні психологічні консультації, та здійснили психологічний супровід 214 осіб - переважним чином під час роботи виїзних мобільних бригад.


Проведено  211 «Правових  лікнепів», та інших тренінгів, вебінарів з правової тематики , які відвідало 3431 особа, переважна частина яких в населених пунктах на лінії розмежування.


Проведено 26  «Політологічних лікнепів» які відвідало 152 особи, що сприяло створенню 11 громадських утворень, з яких 8 створено жінками які готові змінювати своє життя та життя своїх громад.


Проведено 28 бізнес-тренінгів  серед вимушених переселенців та мешканців населених
пунктів на лінії розмежування, які відвідало 290 осіб. За результатами цих тренінгів було отримано майже 80 грантів, з різним фінансуванням -  як міжнародними організаціями так і місцевими органами влади, в  тому числі  через  програму ініційовану адміністрацією Донецької ОДА -  "Український донецький куркуль" .


Проведено  216 психологічних тренінгів, які відвідало 929 осіб , 240 занять з арт терапії з дітьми та 119 занять з арт терапії з жінками.


Команда сприяла відновленню ( проведення ремонтних робіт, оснащення приміщень) 9 об'єктів соціального значення в громадах, які постраждали під час військових дій.


"Берегиня" у медіа