Продовжуємо роботу по протидію булінгу

Булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Image may contain: 10 people, people sitting, people standing, table and indoor

Людину, яку вибрали жертвою, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами.

До прийняття змін до законів щодо протидії булінгу (цькуванню) відповідальності за його вчинення в Україні не існувало. З прийняттям нового закону було запроваджено адміністративну відповідальність.

Image may contain: 3 people, people sitting, table and indoor

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу (цькування). Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн., або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing, shoes and outdoor

Саме тому, командою ГО “Маріупольська Асоціація Жінок “Берегиня””, спільно з Нікольським РЦСССДМ продовжується робота в напрямку інформування та попередження недопущення булінгу серед молоді, та учнів району.