Акція “16 днів активізму проти насильства щодо жінок і дівчат” у 2021

16 днів активізму проти насильства щодо жінок і дівчат – міжнародна Кампанія що відбувається щороку. Вона розпочинається 25 листопада, у Міжнародний день Ліквідації насильства щодо жінок і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Таким чином, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюється, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. 

No description available.
No description available.

Ця Кампанія  виникла завдяки активісткам першого Жіночого інституту глобального лідерства в 1991 році, а цього року їй виповнюється вже 30 років. Понад 6000 організацій з приблизно 187 країн беруть  участь у цій Кампанії з 1991 року, загальне охоплення людей за цей час – понад 300 мільйонів.

В усьому світі Кампанія закликає до глобальних дій

  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України у питаннях попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Як і в попередні роки, помаранчевий колір використовується для позначення світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат.

Цього дня Маріупольська Асоціація Жінок “Берегиня” вийшла на центральну вулицю міста з просвітницькою місією. Ми спілкувались з жінками і чоловіками про недопустимість насильства у родинах, про неможливість толерантного ставлення до кривдників, про те, що ні за яких умов не можна звинувачувати потерпілу у тому, що сталося. 

No description available.
No description available.
No description available.
No description available.
No description available.
No description available.
No description available.
No description available.

Говорили також про те, що розмовляти про насильство потрібно, що мовчати – не вихід. 

Насильство може трапитись у будь якій родині, незалежно від соціального статусу та фінансового благополуччя. Потрібно мати неабияку мужність, аби вирватись з кола насильства. Це складно(а іноді і неможливо) зробити самотужки. Тож не соромтесь просити про допомогу і пропонувати допомогу, якщо Ви бачите, що вона потрібна.