Успіхи наших партнерських організацій

Так вже повелось, що в кінці року прийнято підбивати підсумки роботи, яка була зроблена протягом року. Сьогодні хочеться поділитись з вами нашою гордістю – результатами роботи наших партнерських жіночих організацій, які були створені за сприяння Маріупольської Асоціації Жінок “Берегиня” в селищах на лінії розмежування. До речі, дві з них – “Ліга Активних Дівчат” (“ЛАД”) з села Гранітного та “Ілюс” з села Чермалик – були створені цього року активними дівчатами з громад та за менторської підтримки “Берегині”. 

    З вересня року, чотири наші партнерські організації –  “Мирний світанок” (смт Мирне), “Виноградненська Асоціація Жінок “Берегиня”(с Виноградне), “ЛАД” (с. Гранітне) та “Ілюс”(с. Чермалик) – приймають участь у конкурсі  міні-грантів для втілення проектних ідей щодо сприяння самоорганізації та посилення ролі жінок та дівчат від німецької жіночої правозахисної організації АМІКА, в рамках проекту «Жінкам потрібен мир, миру потрібні жінки! – Посилення ролі жінок та дівчат, травмованих війною та насильством в Україні», який фінансується за підтримки Інституту міжнародних культурних відносин та Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. 

Наразі ми вже можемо поділитись тими успіхами, яких за цей час, в рамках цього проекту, досягли організації. 


“Мирний світанок” (смт Мирне)

В селищі Мирне, дівчата з організації “Мирний світанок”, за ті кошти, що були виділені за  міні-грантом від АМІКА, закінчили ремонт у приміщенні, яке їм надала селищна рада. В цьому приміщенні були старі вікна та двері, які взимку не захищали від холоду, а влітку від спеки (бо вони не взагалі не відчинялись).  Також дівчата повністю замінили стару проводку, яка не витримувала навіть найменших навантажень, та замінили світильники на нові – яскраві та економічні. Тепер дівчатам є де зібратись для проведення тренінгів, семінарів, майстер класів, проведення адвокаційних заходів, тощо. В них тепер є затишне місце, де вони збираються для вирішення важливих для життя громади питань. Адже в Мирному живуть чудові дівчата, яким не байдуже, яким буде життя в їх рідному селищі!


“Ліга Активних Дівчат” (“ЛАД”, с. Гранітне)

Дівчата з жіночої організації “ЛАД”, завдяки міні-гранту від АМІКА, змогли втілити свою давню мрію – закупити швейні машини та оверлок, а також все необхідне для шиття обладнання – спеціалізовані ножиці, лінійки, килимки, потужну праску і дошку для прасування. І ось вже декілька місяців дівчата опановують клаптикове шиття – печворк. Залюбки разом придумують візерунки для своїх виробів, роблять для них шаблони та розкроюють, а потім зшивають на нових сучасних машинках. Через карантин дівчата вимушені працювати невеликими групами, але робота не припиняється. Нам іноді здається, що вони могли б займатись улюбленою справою 24/7, якби в них була така можливість. Бажаємо дівчатам натхнення та залюбки будемо слідкувати за їх успіхами, адже майстрині готуються до проведення ярмарки, яку проведуть по закінченню всіх карантинних обмежень.


Виноградненська Асоціація Жінок “Берегиня” (с. Виноградне)

“Виноградненська Асоціація Жінок “Берегиня” завдяки міні-гранту від АМІКА мали змогу створити власний сайт, через який вони зможуть розповісти про свою організацію світу.
Однією із запорук успішного функціонування громадської організації є успішне партнерство. Пошук партнерів, які будуть  співпрацювати  з організацією, завдяки сайту стане значно легшим. Ще одним пунктом в реалізації міні-проекту є курси комп’ютерної та інтернет грамотності для жінок та дітей громади, але, через карантинні обмеження, проведення курсів відтерміновується на наступний рік. Тож, багато цікавого у дівчат з Виноградненської “Берегині” ще попереду.


“Ілюс” (с. Чермалик)

Наймолодша з усіх вищезазначених організацій – “Ілюс”, з села Чермалик,  також активно працює над втіленням міні-проекту від АМІКА. Активними темпами йде ремонт у приміщенні організації, матеріали для якого були закуплені на кошти міні-гранту.  Меблі, що були закуплені в рамках проекту, також чекають на завершення ремонту. А ось активні та ініціативні дівчата з “Ілюсу” не стали чекати, коли отримають відремонтоване приміщення. Вони  вже готуються до виставки-продажу в’язаних виробів. Для цього вже проводять курси в’язання і мають неабиякі результати своєї роботи у вигляді чудових, власноруч створених речей. У дівчат виходять дуже красиві шапки, шарфи, теплі носочки та капці, на які майстрині вже мають закази від клієнтів. А в селі, де немає роботи, це гарна фінансова підтримка для всіх дівчат.


Ми не будемо перебільшувати, якщо скажемо, що всі, без винятку, дівчата, які є членкинями організацій, що виграли міні-гранти, дуже вдячні  нашій партнерські організації АМІКА за підтримку в такі складні для всіх часи. Адже дівчатам вкрай важливо знати, що вони не одні у своєму прагненні змінити життя в своїх громадах на краще, що в них є підтримка. Перемоги, навіть маленькі,  надають крила та натхнення  для подальших звершень. А ми, Маріупольська Асоціація Жінок “Берегиня”, впевнені – дівчата не зупиняться на півшляху, адже в них завжди є наша рука допомоги!