Виїзна робота команди “Берегиня” у березні 2018

Березневі подорожі шляхами нашої землі української продовжуються в робочому режимі, незважаючи на те, що весна поступилася першими весняними днями на користь зими.

Наша команда продовжує роботу за напрямками : юридичні консультації та адвокатський супровід громадян України, та громадських організацій, робота з громадами та громадськими організаціями в населених пунктах на лінії та поблизу лінії розмежування, арт терапія, кейс менеджмент в соціальних питаннях та багато іншого.

А ви знаєте, що початок заснування селища Нікольське припадає на першу третину 19 століття, коли козаки Азовського козацького війська, яке складалося з вихідців з Задунайської Січі, на чолі з кошовим отаманом Йосипом Гладким вирішили оселитися цих землях? Саме тоді і були засновані три станції: Покровська, Новоспасівська та Петровська, а також 15 хуторів, в тому числі і хутір Гладкий.

Така була перша назва смт Нікольське. А у 1836 році на території району знайшлося місце і для переселенців з Голландії, так з'явилися села Бодні (сучасне село Республіка) та Ямбург (Новокраснівка). У 1874 році у ці села переселяються німці-колоністи зі Східної Пруссії. Засновані нові села з німецьким населенням: Шенталь (сучасне Новороманівка), Гейсбуден (с. Сергіївка), Серединівка, Степанівка, Семенівка та інші. Історія цих населених пунктів має багато сторінок і сумних і героїчних.

Команда Маріупольська Асоціація Жінок Берегиня продовжує працювати і незабаром ми плануємо розпочати роботу ще за новими напрямками.